Medarbetare

Litigate

Fabriksgatan 7
412 50 Göteborg
Vxl: +46 31 15 15 30

Verksamhet

Litigate är en fristående affärsjuridisk advokatbyrå. Våra huvudsakliga inriktningar är affärsjuridik, fastighetsrätt och processrätt. Processrätten innefattar även straffrättsligt biträde avseende bland annat eko-mål.

Mikael Wahledow

PARTNER / ADVOKAT

Mob: +46 705 20 13 77
mikael.wahledow@litigate.se

Taavi Tuula

PARTNER / ADVOKAT

Mob: +46 704 44 20 63
taavi.tuula@litigate.se

Erik Spandow

PARTNER / ADVOKAT

Mob: +46 708 70 11 35
erik.spandow@litigate.se
Medlem av: The International Bar Association, IBA.Västsvenska Industri- och HandelskammarenNorsk-Svenska Handelskammaren

Fredrik Ungerfält

PARTNER / ADVOKAT

Tel: +46 31 15 15 30
fredrik.ungerfalt@litigate.se

David BarDavid

PARTNER / ADVOKAT

Mob: +46 76 085 31 87
david.bardavid@litigate.se

Jan Forslund

ADVOKAT

Mob: +46 705 86 48 08
jan.forslund@litigate.se

Maria Lindström

ADVOKAT

Mob: +46 709 79 28 69
maria.lindstrom@litigate.se

Sigrid Premberg

ADVOKAT

Mob: +46 70 302 74 29
sigrid.premberg@litigate.se

Johanna Larkner

BITRÄDANDE JURIST

Mob: +46 768 44 48 40
johanna.larkner@litigate.se

Jenny Johansson

BITRÄDANDE JURIST

Mob: +46 70 924 79 79
jenny.johansson@litigate.se

Carl Österberg

BITRÄDANDE JURIST

Mob: +46 708 28 13 82
carl.osterberg@litigate.se

Jessica Greftén

EKONOM

Mob: +46 705 42 98 40
jessica.greften@litigate.se

Tove Nordin

Tove Nordin

ASSISTENT

Tel: +46 31 15 15 30
tove.nordin@litigate.se