Medarbetare

Litigate

Parkgatan 49 411 38 Göteborg Vxl: +46 31 15 15 30

Verksamhet

Litigate är en fristående affärsjuridisk advokatbyrå. Våra huvudsakliga inriktningar är affärsjuridik, fastighetsrätt och processrätt. Processrätten innefattar även straffrättsligt biträde avseende bland annat eko-mål.

Jan Forslund

PARTNER / ADVOKAT

Dir: +46 31 743 01 54
Mob: +46 705 86 48 08
jan.forslund@litigate.se

Mikael Wahledow

PARTNER / ADVOKAT

Dir: +46 31 743 01 55
Mob: +46 705 20 13 77
mikael.wahledow@litigate.se

Taavi Tuula

PARTNER / ADVOKAT

Dir: +46 31 743 01 52
Mob: +46 704 44 20 63
taavi.tuula@litigate.se

Erik Spandow

PARTNER / ADVOKAT

Dir: +46 31 743 01 58
Mob: +46 708 70 11 35
erik.spandow@litigate.se
Medlem av: The International Bar Association, IBA.Västsvenska Industri- och HandelskammarenNorsk-Svenska Handelskammaren

Fredrik Ungerfält

PARTNER / ADVOKAT

Dir: +46 31 743 01 53
Mob: –
fredrik.ungerfalt@litigate.se

Maria Nordholm Lindström

ADVOKAT

Dir: +46 31 743 01 59
Mob: +46 709 79 28 69
maria.lindstrom@litigate.se

David BarDavid

ADVOKAT

Dir: +46 31 743 01 62
Mob: +46 76 085 31 87
david.bardavid@litigate.se

Katrin Honkonen

ADVOKAT

Dir: +46 31 743 01 60
Mob: +46 702 76 27 20
katrin.honkonen@litigate.se

Sigrid Premberg

BITRÄDANDE JURIST

Dir: +46 31 743 01 56
Mob: +46 70 302 74 29
sigrid.premberg@litigate.se

Johanna Larkner

BITRÄDANDE JURIST

Dir: +46 31 743 01 61
Mob: +46 768 44 48 40
johanna.larkner@litigate.se

Jessica Greftén

EKONOM

Dir: +46 31 743 01 50
Mob: +46 705 42 98 40
jessica.greften@litigate.se

Yvonne Friberg

SEKRETERARE

Dir: +46 31 743 01 51
Mob: +46 705 43 67 40
yvonne.friberg@litigate.se